RNR70H4991FRRSL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
4.99 kOhms ±1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
RNR70H4991FRRSL
DigiKeys produktnummer
541-RNR70H4991FRRSLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR70H4991FRRSL
Beskrivning
RES 4.99K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RNR70H4991FRRSL Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)