RNR60K8062FRR36
DigiKeys produktnummer
541-RNR60K8062FRR36TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR60K8062FRR36
Beskrivning
RES 80.6K OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80.6 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNR60K8062FRR36 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)