RNR60J1001BRB14
DigiKeys produktnummer
RNR60J1001BRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR60J1001BRB14
Beskrivning
RES 1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)