RNR60H4991FRB14
DigiKeys produktnummer
RNR60H4991FRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR60H4991FRB14
Beskrivning
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.99 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNR60H4991FRB14 Modeller
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
R (0,01 %)