RNR60H4752FRBSL
DigiKeys produktnummer
541-RNR60H4752FRBSL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR60H4752FRBSL
Beskrivning
RES 47.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47.5 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNR60H4752FRBSL Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)