RNR50J20R0FPB14
DigiKeys produktnummer
RNR50J20R0FPB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNR50J20R0FPB14
Beskrivning
RES 20 OHM 1/10W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNR50J20R0FPB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)
Haverifrekvens
P (0,1 %)