RNC70J4990DRRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC70J4990DRRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC70J4990DRRE6
Beskrivning
RES 499 OHM 0.5% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
499 Ohms ±0,5% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)