RNC70J4023DRB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC70J4023DRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC70J4023DRB14
Beskrivning
RES 402K OHM 0.5% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
402 kOhms ±0,5% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)