RNC70J2001BPRE6 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
2 kOhms ±0,1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RNC70J2001BPRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC70J2001BPRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC70J2001BPRE6
Beskrivning
RES 2K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RNC70J2001BPRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)
Haverifrekvens
P (0,1 %)