RNC70J1001DRB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC70J1001DRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC70J1001DRB14
Beskrivning
RES 1K OHM 0.5% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±0,5% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC70J1001DRB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)