RNC60K2742FRR36
DigiKeys produktnummer
RNC60K2742FRR36-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60K2742FRR36
Beskrivning
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27.4 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60K2742FRR36 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)