RNC60K24R9FRB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC60K24R9FRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60K24R9FRB14
Beskrivning
RES 24.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24.9 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60K24R9FRB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)