RNC60J1372BSRE7
DigiKeys produktnummer
541-RNC60J1372BSRE7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60J1372BSRE7
Beskrivning
RES 13.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13.7 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)