RNC60J1332FSRE6 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | RNC60J1332FSRE6-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC60J1332FSRE6 |
Beskrivning | RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 13.3 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RNC60J1332FSRE6 Modeller |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |