RNC60H9531FPRE6
DigiKeys produktnummer
RNC60H9531FPRE6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H9531FPRE6
Beskrivning
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9.53 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60H9531FPRE6 Modeller
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
P (0,1 %)