RNC60H59R0BSRE6
DigiKeys produktnummer
RNC60H59R0BSRE6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H59R0BSRE6
Beskrivning
RES 59 OHM 1/4W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
59 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)