RNC60H4992FSRE7201 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 3
Datablad
49.9 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RNC60H4992FSRE7201
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H4992FSRE7201TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H4992FSRE7201
Beskrivning
RES 49.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)