RNC60H4751BRB14
DigiKeys produktnummer
RNC60H4751BRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H4751BRB14
Beskrivning
RES 4.75K OHM 1/4W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.75 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)