RNC60H27R4FSRE5
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H27R4FSRE5TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H27R4FSRE5
Beskrivning
RES 27.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27.4 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
S (0,001 %)