RNC60H2743BMB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H2743BMB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H2743BMB14
Beskrivning
RES 274K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
274 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
M (1 %)