RNC60H2261DSB14 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | RNC60H2261DSB14-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC60H2261DSB14 |
Beskrivning | RES 2.26K OHM 1/4W .5% AXIAL |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.26 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RNC60H2261DSB14 Modeller |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Bulk | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |