RNC60H2151FRR36
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H2151FRR36TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H2151FRR36
Beskrivning
RES 2.15K OHM 1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.15 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60H2151FRR36 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)