RNC60H1933DSRE8
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H1933DSRE8TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H1933DSRE8
Beskrivning
RES 193K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
193 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)