RNC60H1913BSRE5201 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-RNC60H1913BSRE5201TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC60H1913BSRE5201 |
Beskrivning | RES 191K OHM 0.1% 1/4W AXIAL |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 191 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |