RNC60H1652BMB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H1652BMB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H1652BMB14
Beskrivning
RES 16.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.5 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
M (1 %)