RNC60H1622FRB14
DigiKeys produktnummer
RNC60H1622FRB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H1622FRB14
Beskrivning
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.2 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60H1622FRB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)