RNC60H1503FSRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC60H1503FSRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RNC60H1503FSRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC60H1503FSRE6
Beskrivning
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC60H1503FSRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)