RNC55J76R8FSRE5
DigiKeys produktnummer
541-RNC55J76R8FSRE5TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J76R8FSRE5
Beskrivning
RES 76.8 OHM 1% 1/8W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
76.8 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55J76R8FSRE5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)