RNC55J6040BSR36 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
604 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RNC55J6040BSR36
DigiKeys produktnummer
RNC55J6040BSR36-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J6040BSR36
Beskrivning
RES 604 OHM 1/8W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC55J6040BSR36 Modeller
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
S (0,001 %)