RNC55J5901BMRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC55J5901BMRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J5901BMRE6
Beskrivning
RES 5.9K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.9 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55J5901BMRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Aktiv
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
M (1 %)