RNC55J5601BSB14
DigiKeys produktnummer
RNC55J5601BSB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J5601BSB14
Beskrivning
RES 5.6K OHM 1/8W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55J5601BSB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)