RNC55J1253BSB14 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | RNC55J1253BSB14-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC55J1253BSB14 |
Beskrivning | RES 125K OHM 1/8W .1% AXIAL |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 125 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RNC55J1253BSB14 Modeller |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Bulk | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |