RNC55J11R1BSRE7
DigiKeys produktnummer
541-RNC55J11R1BSRE7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J11R1BSRE7
Beskrivning
RES 11.1 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11.1 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55J11R1BSRE7 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)