RNC55J1002BSRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC55J1002BSRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RNC55J1002BSRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55J1002BSRE6
Beskrivning
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC55J1002BSRE6 Modeller
Kategori
Egenskaper
Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
S (0,001 %)