RNC55H6653BSRE665 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-RNC55H6653BSRE665TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC55H6653BSRE665 |
Beskrivning | RES 665K OHM 0.1% 1/8W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 28 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 665 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RNC55H6653BSRE665 Modeller |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |