RNC55H5621FSRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC55H5621FSRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RNC55H5621FSRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55H5621FSRE6
Beskrivning
RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.62 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55H5621FSRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)