RNC55H51R1DSB14
DigiKeys produktnummer
541-RNC55H51R1DSB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC55H51R1DSB14
Beskrivning
RES 51.1 OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51.1 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RNC55H51R1DSB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)