RNC50J7502DRRSL
DigiKeys produktnummer
541-RNC50J7502DRRSLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC50J7502DRRSL
Beskrivning
RES 75K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detaljerad beskrivning
75 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC50J7502DRRSL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)
Haverifrekvens
R (0,01 %)