RNC50J44R2DSRE6 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | RNC50J44R2DSRE6-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC50J44R2DSRE6 |
Beskrivning | RES 44.2 OHM 1/10W .5% AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 44.2 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RNC50J44R2DSRE6 Modeller |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |