RNC50J1693FMRE6 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Datablad
Uppgradering
Uppgradering
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
169 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RNC50J1693FMRE6
DigiKeys produktnummer
RNC50J1693FMRE6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC50J1693FMRE6
Beskrivning
RES 169K OHM 1/10W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RNC50J1693FMRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)
Haverifrekvens
M (1 %)