RNC50J1002BSRE6
DigiKeys produktnummer
541-RNC50J1002BSRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RNC50J1002BSRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNC50J1002BSRE6
Beskrivning
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNC50J1002BSRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)
Haverifrekvens
S (0,001 %)