RNC50H2643BSRE7 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-RNC50H2643BSRE7TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RNC50H2643BSRE7 |
Beskrivning | RES 264K OHM 0.1% 1/10W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 264 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm) |
Tolerans | Antal termineringar 2 |
Effekt (Watt) | Haverifrekvens S (0,001 %) |