RN70C4023BB14
DigiKeys produktnummer
RN70C4023BB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN70C4023BB14
Beskrivning
RES 402K OHM 3/4W .1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
402 kOhms ±0,1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN70C4023BB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)