RN65D1213FRE6
DigiKeys produktnummer
541-RN65D1213FRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RN65D1213FRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN65D1213FRE6
Beskrivning
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
121 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN65D1213FRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)