RN60E69R8BB14
DigiKeys produktnummer
RN60E69R8BB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN60E69R8BB14
Beskrivning
RES 69.8 OHM 1/4W .1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
69.8 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN60E69R8BB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,145" x L 0,344" (3,68 x 8,74mm)