RN55E4991BRE6
DigiKeys produktnummer
541-RN55E4991BRE6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-RN55E4991BRE6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN55E4991BRE6
Beskrivning
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.99 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN55E4991BRE6 Modeller
Kategori
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)