RN55E20R0BB14
DigiKeys produktnummer
541-RN55E20R0BB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN55E20R0BB14
Beskrivning
RES 20 OHM 1/8W .1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN55E20R0BB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)