RN55D40R2FB14
DigiKeys produktnummer
RN55D40R2FB14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN55D40R2FB14
Beskrivning
RES 40.2 OHM 1/8W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
40.2 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, militärklassad, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN55D40R2FB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)