RLR32C10R0GMRE5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
10 Ohms ±2% 1W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RLR32C10R0GMRE5
DigiKeys produktnummer
541-RLR32C10R0GMRE5TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLR32C10R0GMRE5
Beskrivning
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Storlek/dimension
Diam. 0,190" x L 0,562" (4,83 x 14,27mm)
Haverifrekvens
M (1 %)