RLR20C2701GMR36 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Parametrisk ekvivalent
2.7 kOhms ±2% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Militärklassad, fuktbeständig, svetsbar Metallfilm
RLR20C2701GMR36
DigiKeys produktnummer
RLR20C2701GMR36-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RLR20C2701GMR36
Beskrivning
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RLR20C2701GMR36 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Storlek/dimension
Diam. 0,138" x L 0,375" (3,51 x 9,53mm)
Haverifrekvens
M (1 %)